top of page

תחומי טיפול

התמכרות למין

התמכרות למין  - כוללת בתוכה התמכרות לפורנוגרפיה ואוננות קומפלוסיבית. המדדים העיקריים לנורות אדומות הם פגיעה בתפקוד ו/או פגיעה במערכות יחסים (הסתרות, שקרים)

הרס עצמי

יכול לבוא לידי ביטוי במודע או בלא מודע. מדובר בצורך האנושי להסית כאב נפשי. הרס עצמי נותן תחושה של שליטה, אך באופן זמני בלבד. כל עוד הכאב / המתח הנפשי לא מטופל ההרס עלול להחריף. 

רגישות יתר

רגישות גבוהה - יכולת חשובה אשר עשויה לקדם למקום חיובי. אך בהיעדר מנגנוני ויסות עלולה להביא למצבים מעוררי מתח, חרדות, רגשות סוערים, הימנעות ופגיעה במערכות יחסים.

מצבי משבר

מצבי משבר - חלק אינטגרלי מהחיים. כל אחד מגיב אחרת למשבר בהתאם לגנטיקה, להיסטוריה ההתפתחותית והרגשית ולסביבה. 

התמכרות לריגושים

יכול להופיע בשלל צורות. החל ממערכות יחסים וכלה בהתמכרויות. ריגושים מעניקים סיפוק רגעי אך ריגושים באופן תדיר עלולים ליצור שחיקה רגשית וחיפוש אחר הריגוש הבא. קשה לעצור אותם והם מסיחי דעת מצויינים מקשיים רגשיים. ריגושים עלולים גם לעורר תסכול משגרה והנאה מרגעים קטנים. 

הפרעת OCD

OCD - הפרעה טורדנית כפייתית. לעיתים יכולה להגיע באופן טורדני בלבד. הסובלים מ OCD מודעים שמחשבותיהם מוגזמות ולא הגיוניות אך מתקשים לעצור הן את המחשבות והן את הכפייתיות של הפעולות הנגזרות מהן.

סוגיות של להט"ב

קהילה גאה - ישנן סוגיות המייחדות את הקהילה הגאה ודורשות הבנה לגבי תהליכי עומק פנימיים וסביבתיים בכל הקשור לזהות מינית.

 טיפול בהורות

טיפול בהורות - כולל בתוכו הדרכה הורית. טיפול בהורות משלב התייחסות להורה כאדם נפרד בפני עצמו ונותן דגש לחלקים רגשיים אשר מושפעים מההורות. הורות היא חלק אינטגרלי ממעגל החיים ונמשכת אל תוך הבגרות הצעירה והבוגרת של הילדים. יחסים טעונים דורשים התייחסות הגם כשהילדים בני 40 פלוס.  

דיכאון

האח החורג של החרדה, ולא פעם שניהם באים יחד. מדובר במצב רוח שלילי אשר משפיע על ראיית העצמי והעולם. ערך עצמי נמוך הוא מרכיב מרכזי בהתפתחות של מצבי רוח שליליים.

חרדות

באות בשלל צורות וסוגים: חרדה חברתית, חרדה כללית, חרדת נטישה או דחייה, חרדת מבחנים, דאגות חוזרות ונשנות מהעתיד ועוד. מעבר לכך שחרדה גורמת לעקה רגשית, היא עלולה לפתח הימנעות בשלל תחומים ועל כן היא גורם משמעותי בפגיעה באיכות חיים.

ויסות רגשי

מנגנון פסיכולוגי ופיזילוגי היכול לבוא בשלל צורות. מדובר ברגשות סוערים אשר מקבלים ביטוי לא יעיל ועלולים להביא לפגיעה בתחושת ה well being ובמערכות יחסים בכללותן.  

שינויים במצבי רוח

מצבי רוח - כולנו סובלים מהם מדי פעם, השאלה היא מה התדירות, העוצמה, התנודתיות והשפעתם על התפקוד ועל מערכות יחסים. 

התמכרות לקנאביס

התמכרות שמתעתעת מאחר וחלק מהמכורים מתפקדים על פניו. עם זאת, שימוש תדיר בגראס, גם אם זו אינה התמכרות קלאסית, עלול לפתח את "תסמונת חוסר המוטיבציה". מנגנוני המוטיבציה נחלשים ואנו רואים יותר ויותר מצבים הימנעותיים ומצבי רוח שליליים. בנוסף, שימוש רב יוצר שחיקה רגשית וצורך בריגושים או שימוש נוסף על מנת להחזיר את הדופמין לרמות שהמוח הורגל בהן .

מחשבות טורדניות

בד"כ מכילות בתוכן ספק. עלולות לגרום לעקה נפשית. כשלא מטופלות, עלולות להביא להסחת הדעת אשר פוגעת בתחומים נוספים בחיים (למשל, שימוש בחומרים פסיכואקטיביים, צורך בריגושים ועוד). 

מצבי תקיעות

מצבי תקיעות - תחושת תקיעות קשורה למצב רגשי אשר משמר הימנעות. בד"כ קשורים לחלקים לא מודעים בנפש אשר מונעים את התרחשות השינוי המצופה במודע. 

סוגיות של הבגרות הצעירה

בגרות צעירה - מדובר על גילאי 20 עד 35 (לעיתים גם עד 40). בגילאים אלו אנו עסוקים בהתפתחות מקצועית, אישית, זוגית ומשפחתית. על קבוצה זו מופעלים ציפיות ולחצים פנימיים וסביבתיים לגבש ולממש את עצמם. כשזה לא תואם את המצב הרגשי אנו נראה ספקות, קושי בהסתגלות וחוסר סיפוק תמידי.

כתובת:

הקליניקה נמצאת במרכז ת"א. 

אימייל:

טלפון: 

bottom of page